Ekonomi

Borcu olan herkesi yakından ilgilendiriyor! Yarın son gün!

Bankaya borcu olan herkesi yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Kredi ve kredi kartı olan borçlarda bireysel ya da ticari ayrımı yapılmadan borçların ertelenebileceği ifade edildi. Konu ile ilgili Akbank tarafından yapılan açıklamada borç ertelemesi hakkında detaylar aktarıldı.

Kredi kartı ve ana para borçlarının da kampanyaya dahil edildiğini duyuran Akbank borç erteleme detayları haberimizde..

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara erteleme imkanının sunulduğu duyuruldu. Ancak bunun için başvuru yapılması gerektiği açıklandı. Kampanyadan yararlanmak isteyenler için son günün yarın olduğunun altı çizildi.

Akbank, yapmış olduğu açıklamasında kredi ve kredi kartı borcu olanlar için borç erteleme imkanının sağlandığı açıklandı. Banka borcu olan müşterileri için yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi sürecinin etkileri nedeni ile müşterilerimizin bireysel ve ticari kredilerinin 31.06.2021 tarihine kadar olan ödemeleri, erteleme faizi alınarak 31 Temmuz 2021 tarihine kadar, kredi kartı ve artı para borçları ise alışveriş faizi alınarak Temmuz 2021 ekstresine kadar ötelenebilecektir”

AKBANK KREDİ ERTELEME NASIL YAPILIR?

Akbank kredi ertelemenin nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. İşlem yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Kredi: Kredi Hesaplarım

Kredi Detayı

Sağ kısımda yer alan “Erteleme” seçeneği

Ödemeye başlayacağını ayı tercih edin.

İşlemi onaylayın.

Kredi kartı borcunu ertelemek istiyorsanız, T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız ile internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.