Gündem

Konya’da 7 kişinin katledilmesine ilişkin detaylar ortaya çıkıyor! Bakın husumetin sebebi neymiş!

Dün akşamüzeri Konya’dan tüm Türkiye’yi şoke eden bir haber geldi. Aynı aileden 7 kişinin başına bir el sıkıldıktan sonra evin ateşe verilmesi olayına ilişkin detaylar belli olmaya başladı. 2010 yılından bu yana aralarında husumet olan K. Ailesinden bir kişinin silahlı saldırısı sonucunda aynı aileden 7 kişi hayatını kaybetti. Gelen bilgiye göre iki aile arasındaki husumetin “Kedi” sebebiyle başladığı öğrenildi.

Polis, saldırının tabanca ve tüfekle düzenlendiğini ifade ederken, saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanması için de çalışma başlatıldığı öğrenildi. Son bilgiye göre Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin 10 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

NE OLMUŞTU?

Olay dün saat 18.50 civarında Konya’nın Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta meydana geldi. Aynı mahallede 2010 yılında Dedeoğulları ailesine ait kedi sebebiyle husumeti olduğu öğrenilen K ailesinden bir kişi iddiaya göre Dedeoğlu ailesinin evine gitti. Şüpheli ailenin evinde tüfek ile ateş açtı.

Meydana gelen silahlı saldırıda, Yaşar Dedeoğulları (65), Serap Dedeoğulları (36), Serpil Dedeoğulları (32), Sibel Dedeoğulları (30) , İpek Dedeoğulları, Metin Dedeoğulları (45) ve Barış Dedeoğulları (35) hayatını kaybetti.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi geldi. Bir bir kısmından dumanların yükselmesi üzerine olay yerine ayrıca itfaiye de çağrıldı.

HUSUMET KEDİ YÜZÜNDEN

İki ailenin arasındaki husumetin 29 Temmuz 2010 tarihinde A.K. isimli kadının evlerinin yakınında tarlada annesi İ.A. ile biber topladığı sırada traktörle yoldan geçen Yaşar Dedeoğlu’nun el işaretiyle annesini göstererek hakaret etmesi üzerine tartışma yaşadığı öne sürüldü. Suçlamaları kabul etmeyen Yaşar Dedeoğlu, “A.K. ve annesi İ.A., tarlada biber toplarken traktörle evime doğru gidiyordum. İ.A. daha önceki tarihlerde kedimi yavrularıyla birlikte götürdüğünden dolayı bu kişiye ‘Kedilerimi getir’ dedim ve traktörle yoluma devam ettim. Bu şahıslar traktörümün arkasından evimin olduğu yere kadar geldiler. Bana hakaret ettiler. Ben kesinlikte İ.A.’ya hakaret etmedim. ‘Kedilerimi getir’ dedim. Bana hakaret ettikleri için İ.A.’dan şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

2 aile arasında geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde taşlı sopalı bir kavganın yaşandığı öğrenildi.

Bir Yorum

  1. Kim inanır. Ben inanmadım. Çünkü önceki olayda sizi burada yaşatmayı demişler. Bir kedi için 7 insanı katletmevahşettir. en geri kalmış ülkelerde bile olmaz.