Belediyelerİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Hakkari Belediye Başkanlığı en az 60 KPSS ile memur alımı yapacak

Belediyelerin çeşitli siteler üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Son ilanlara göre Hakkari Belediye Başkanlığı da ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımladı. Alımlar zabıta memuru ve memur kadrosuna en az 60 KPSS puanı ile yapılacak ve toplamda 10 memur istihdam edilecek. İşte ilan detayları…

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Anayasal düzene karşı herhangi bir suç işlememiş olmak,
Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe vermek.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.
Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak.
Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
Zabıta Memuru kadrosuna başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.

Başvuru sürecine dair detaylı bilgiye ulaşmak için belediye tarafından yayımlanan tam ilan metnine buradan ulaşabilirsiniz. Son başvurular 9 Eylül 2021’de!