Gündem

Sosyal medyada başlatılan “Help Turkey” kampanyasına Fahrettin Altun’dan sert tepki!

Orman yangınları sonrasında dün akşam sosyal medya üzerinde “Help Turkey” başlığı altında yardım kampanyası başlatıldı. Global kampanyaya tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bunun devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatıldığını belirterek, “Devletimiz dimdik ayaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamasında “Özde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır” dedi.

Altun sosyal medya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim”

BİRLİKTELİĞİMİZİ ZAYIFLATMAK AMACIYLA BAŞLATILMIŞTIR

“İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır”

DEVLETİMİZ DİMDİK AYAKTADIR

“Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir