Gündem

Ünlü isimlerden Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetine ortak tepki: ARTIK YETER!

Azra Gülendam Haytaoğlu 28 Temmuz’dan bu yana gerek sosyal medyada gerek polis ekipleri tarafından her yerde aranıyordu. Bugün ne yazık ki güzel haber gelmedi ve 21 yaşındaki genç kızın, 48 yaşındaki bir cani tarafından vahşice katledildiği ortaya çıktı. Mustafa Murat Ayhan isimli erkek tarafından öldürülen genç kızın ardından ise tepkiler dinmek bilmiyor. Ünlü isimler de kadın cinayetlerine “Artık yeter!” diyor.

CEYLAN ERTEM

“Bir çocuğum olacak, canla başla bu günlere getireceğim. Aşkla seveceğim. Saçının teline kıyamayacağım. Sonra onu benden bu şekilde alacaklar. Üzüntümü tarif edemem! Korkunç! hayat ailesine ve sevdiklerine sabır versin, dayanılmaz bir acı… Takipçisi olalım, o şeytan en büyük cezayı almadan bu olayı unutmayalım.”

AYŞE ARMAN

“Yeter, yeter! Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum… Yorulduk, bittik, tükendik, dayanacak gücümüz kalmadı… Neye üzüleceğimizi, neye isyan edeceğimizi şaşırdık! Antalya’da 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, tecavüz edilip vahşice öldürülmüş olarak bulundu. ?. Daha 21 yaşında, pırıl pırıl gencecik bir kız! Yine aşağılık bir herif tarafından hayattan koparıldı. Azra’ya evinde tecavüz edip boğarak öldürmüş ve banyoda parçalara ayırıp, valizle ormana götürüp, gömmüş. Çapraz sorguda, tüm yaptıklarını itiraf etti. Hatta Azra’nın cansız bedenine, jiletle ismini yazacak kadar pislik, cani, sapık… Tarif edecek sıfat bulamıyorum. İnsanın kanı donuyor. Çocuklarımız, kadınlarımız yok olup gidiyor ama bu aşağılık adamlar bitmiyor… Gebersinler! Ki ben idama karşıyım ama artık dünyanın böylesi pisliklerden temizlenmesi gerektiğine inanıyorum.”

DOĞA RUTKAY KAMAL

“Azra Gülendam Haytaoğlu! Günlerdir dilerim iyi haber gelir diye beklediğim ancak; ölümüyle, vahşet hikayesiyle, ardından bıraktığı acısıyla haberi gelen, bu sebeple de adını bildiğimiz kardeşlerimizden biri! Ne çocukları kurtarabildik ne kadınları, ne de hayvanları. Alt tarafı bir çiçek koklayıp, bir hayvan sahiplenip, sevip gidecektik dünyadan. Nasıl kötü zamana denk geldi ömrümüz. Vicdansızların, sapıkların, katillerin nefretin ortasına düştük!”

SUNAY AKIN

“Çocuklarımız, kadınlarımız, denizlerimiz, ormanlarımız… Koruyamıyoruz hiçbirini… Azra Gülendam Haytaoğlu adlı üniversite öğrencisi tecavüze uğradı, bedeni vahşice parçalandı… Bu acı da dursun bir köşesinde, yanan yüreğimizin!..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir