Gündem

Son dakika gelişmesi… Bodrum Büyükşehir Belediye Başkanı çağrıda bulundu! Tehlike yaklaşıyor..!

Bodrum‘daki orman yangınları hız kesmeden devam ediyor. Yangınlar bir bölgeden diğerine hızla sıçrıyor. Bir son dakika gelişmesi olarak da Bodrum‘daki yangınların Kissebükü’ne ilerlediği ortaya çıktı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Yangını tutmamız imkansız” dedi.

Bodrum’da yangınla mücadele devam ederken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Twitter’daki hesabından bir video paylaştı ve yaklaşan tehlikeye karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.

Başkan Aras Çiftlikköy’deki Çukurgöl bölgesinde video kaydederek “Burası Kissebükü’nün doğuya bakan yamaçları. Yangın yavaş yavaş Kissebükü’ne doğru iniyor. Alevlerin ilerlediği noktada çam ağaçları var. Oradan sonra bu yangını tutmamız imkansız. Bir an önce buraya hava desteği şart. Bu alevler harlanmadan daha fazla parlamadan kesilmeli. Bu kadar zor bir şey değil herhalde! Avrupa Birliği, Yunanistan yardımcı olayım diyor. Yardımcı olsunlar burayı söndürelim el birliği ile. Burası bizim son kalemiz” dedi.

Aras’ın korkutan açıklamasının ardından ekipler de bu bölgeye yoğunlaştı. Bölgedeki yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.