Gündem

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili tutuklandı!

5 gündür haber alınamayan Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu, bugün canice katledilmiş şekilde ormanlık alanda bulunmuştu. Son dakika gelişmesi olarak katil Mustafa Murat Ayhan (48) tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Genç kızın en son Konyaaltı ilçesinde emlak işiyle uğraşan inşaat mühendisi Mustafa Murat Ayhan ile görüştüğü tespit edildikten sonra ekipler bahsi geçen kişiyi gözaltı aldı. Katil, ilk ifadesinde “Önceden tanışmıştık. Geldi birlikte yemek yedik, ardından gitti” dedi ve ardından serbest bırakıldı.

Soruşturma ilerleyince ekipler güvenlik kameralarını inceleme altına aldılar. Görüntülerde katilin evinden defalarca valizle çıktığı tespit edildi. Tekrar gözaltına alınan cani çapraz sorguda cinayeti itiraf etti. “Beraber yemek yiyip alkol aldık. Aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp parçalara böldüm. Kepez ilçesi Varsak’taki ormanlık alana gömdüm” diyen cani katil verdiği adresle cesedin yerini de ekiplere gösterdi. Genç kızın parçalara ayrılmış bedeni saklandığı yerde bulundu.

Cinayet zanlısı Mustafa Murat Ayhan ise adliyeye sevk edildi. Katil burada “canavarca hisle adam öldürmek” suçundan tutuklandı ve cezaevine gönderildi.