Gündem

Gündoğmuş Belediye Başkanı’ndan şoke eden sözler: “Evi eski olan vatandaşlar, ‘keşke bizim evimiz de yansaydı’ diyecekler!

Türkiye son günlerde peş peşe yanan ormanları kurtarmak için mücadele ediyor. Ancak sosyal medyada yayılmaya başlayan bir video vatandaşların tepki göstermesine nende oldu. Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren yapmış olduğu açıklamasında günlerdir evi yanan vatandaşlar için TOKİ’nin 20 yıl cüzi miktarlarda ev vereceğini belirtti.

TOKİ’nin evi yanan vatandaşlar için 20 yıl ödemeli evler yapacağını ifade eden Özeren, “Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, istedikleri şekilde evler yapılacak. Evi eski olan vatandaşlar, ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler” dedi.

Yüksek sıcaklık ve düşük nem sebebiyle yayılan ve bir türlü kontrol altına alınamayan alevler çevre bölgelere de sıçramaya başladı. Vatandaşlar yanan evlerine üzülürken ve yaralarını bir an önce sarmaya çalışırken, Belediye Başkanı Özeren’in açıklamaları tepki toplandı.

İşte o açıklama:

“Evleri kullanılmaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli çok cüzi faizlerle, istedikleri şekilde evleri tekrar yapılacak. Evi çok eski olan vatandaşlar, ‘Keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler.’ Devletin teselli hibesi çok fazla”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir