Gündem

Korkunç cinayette yeni detaylar ortaya çıktı! Meğer ailesi günlerdir bunu bekliyormuş!

Türkiye bugün yeni bir kadın cinayetiyle daha yüz yüze geldi. 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu vahşice işlenmiş bir cinayete kurban gitti. Katil tutuklanırken, cinayetle ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. Detaylar haberimizde…

İnternette dolaşan bilgilerin doğruluğundan şüphe duyan acılı ailenin hâlâ karakol ve hastanede oldukları ortaya çıktı. Bu detayların ardından bir gerçek de Azra’nın kaybolduğu sürece ait. Meğer genç kızın ailesi günlerdir arama kayıtlarına bakılmasını bekliyormuş.

HTS KAYITLARINA BAKILMADI

BBC’ye konuşan hala Medine Haytaoğlu, Azra’ya ulaşılamaması üzerine Cuma gününden beri HTS kayıtlarına bakılmasını istediklerini söyledi.

Ancak aile, yangın nedeniyle yoğunluk olduğunu, HTS kayıtlarına Pazartesi’den önce bakılmayacağını öğrendi. “Cuma ve Cumartesi günü, yangınlardan dolayı çok yoğunluk yaşandığından HTS kayıtlarına bakılamadığı söylendi. Pazar günü ise zaten bakılamıyormuş, o yüzden Pazartesi günü HTS kayıtlarına bakılacak dendi. Herhalde Pazartesi sabah da baktılar ve buldular. En son bulunduğu yer bu şahsın yanı olduğu için açığa çıktı diye düşünüyorum ancak tüm detayları henüz bilmiyoruz” diyen Medine Haytaoğlu, kayıtlara bakılması için Cuma gününden beri beklediklerinin altını çizdi.

EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİREMEDİ

Genç kızın halası, Azra ile ilgili soruları yanıtlarken üzücü bir gerçek de ortaya çıktı. Azra’nın ‘kadın cinayetlerine’ karşı uğraş verdiğini anlatan hala, “Azra’ya neden gazeteciliği seçtin diye sorduğumda bana, ‘Hala ben öldürülen, ezilen, şiddet gören, taciz tecavüz edilen kadınların sesi olmak istiyorum’ demişti. Bütün kadınlar için çırpınmıştı, bu sonu asla hak etmemişti. Dünyanın en iyi kızıydı ve hep gazeteci olmak istemişti. Tek amacı, yıllardan beri istediği uğraşı buydu” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir