Gündem

Gündoğmuş Belediye Başkanı tepki çeken sözlerinden ötürü özür diledi: “İncittiysem özür diliyorum”

Ak Partili Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, 2 Ağustos’ta yapmış olduğu açıklamanın ardından bugün özür diledi. Özeren, TOKİ’nin yaptığı yardımlara ilişkin olarak “Vatandaşlar ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler” demişti.

Yangın sonrası TOKİ’nin yapacağı evleri överken kullandığı “Vatandaşlar ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler” sözüne ilişkin açıklama yapan Özeren, asıl amacının kimseyi incitmek olmadığını söyledi.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Özeren, “Muhalif kesimin vurmak istediği, incitmek istediği bahaneyi bulup da saldırması gibi değerlendiriyorum” dedi.

‘NEYİ KASTETTİĞİMİ BİLİYORLAR’

Tepki çeken sözlerini ‘neyi kastettiğimi biliyorlar’ diyerek örtbas etmeye çalışan Özeren açıklamalarına şöyle devam etti:

“Zaten sohbet esnasında kendileri de bildikleri için incinmediler. Her şeye rağmen tabii ki benim ifadelerim birilerini incittiyse özür dilerim. Ben incitmek için değil, devletimizin sıcak elini yüreği yanan, evi yanan, malı yanan, bu kayıplardan sonra hakikaten büyük bir teselli oldu. Devletin şefkatli elini hissettiler. Onu vurgulamaya çalıştım. Herhalde beyanım maksadını açtı. Yangından zarar gören insanları incittiysem özür diliyorum.”