Gündem

Azra’nın cinayetinde kan donduran yeni gelişmeler ortaya çıktı! Genç kızın kafatasını uçurumdan atmış!

Antalya’da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetinde kan donduran detaylar ortaya çıkıyor. Cani Mustafa Murat Ayhan‘ın, genç kızı öldürdükten sonra cansız bedenini ağaç testeresiyle parçalayıp spor çantasıyla evden çıkarıp ormanlık alana taşıdığı anlaşıldı. Genç kadının henüz bulunamayan başını ise uçurumdan atmış.

AĞAÇ TESTERESİ KULLANMIŞ

Ayhan, eve götürdüğü Azra’nın üzerini örtmek isterken elini bedenine değdiğini, “Ne yapıyorsun!” diyen genç kızı paniğe kapılıp boğduğunu itiraf etti. Ağaç testeresi ve bıçakla Azra’nın bedenini parçaladığını söyleyen Ayhan, genç kızın cansız bedeninin parçalarını üç ayrı seferde evden çıkarmış.

Kızın başını uçurumdan söyleyen cani, kolları ve bacakları ile gövdesini ormanda çalıların arasına bıraktığını söyledi.

48 yaşındaki katil emlak şirketi sahibi olduğunu, 2013’te boşandığını, bir oğlunun bulunduğunu ifade etti. 16 Temmuz’da Konyaaltı’nda kafeye gittiğini, kafede servis elemanı olan Azra ile tanıştığını söyledi. Kıza iş teklif ettiğini belirten Ayhan, bunun üzerine telefon numarasını almış.

28 Temmuz’da Azra’nın korona olduğunu öğrenince mesaj yazdığını kaydeden Ayhan, kızın “Bakanım yok, beş gün oldu bir şey yemedim, ilaçlarımı alamadım, ölmek istiyorum. Her yerim çok ağrıyor” dediğini söyledi. Ayhan ifadesine şöyle devam etti: “Azra, arkadaşına telefon açtı. Arkadaşı cevap vermedi. ‘Uyumuş, telefonu duymuyor’ dedi. ‘Evine bırakayım mı?’ diye sordum. ‘Ablam ile kalmak istemiyorum’ demesi üzerine ‘Bende kalabilirsin’ dedim. Azra, ablası aradığında ‘Eve dönmeyeceğim, sana bahsettiğim arkadaşımda kalacağım, beni merak etme’ dedi.”

ALKOL VE UYUŞTURUCU ALMIŞ

Azra salonda uyurken odasına geçen katil saatlerce alkol kullanıp uyuşturucu hap aldığını öne sürdü. “Üzerini örttüğüm sırada elim kalçasına değdi. Panikle uyanıp ‘Ne yapıyorsun’ diyerek, bağırıp yüzümün sol tarafını tırmaladı. Panikledim ve ‘Sus ne bağırıyorsun’ diyerek, iki elimle Azra’nın boğazını hareketsiz kaldığı ana kadar sıktım” diyen cani, genç kızın nefes almadığını, nabzının atmadığını fark edince öldüğünü anladığını belirtti.

Genç kızın cansız bedenini parçalamak için marketten ağaç testeresi alan Ayhan, banyoda önce et bıçağı ile kafasını gövdesinden ayırdı. Aydan daha sonra evden çıkarak talihsiz kızın başını uçurumdan aşağı attı. Geri dönüp banyodaki kanları çamaşır suyuyla sildi.

TECAVÜZ İDDİASINI KABUL ETMEDİ

Ayhan tecavüz ettiği iddialarını yalanladı. “Bağırıp yüzümü tırmalaması üzerine paniğe kapıldım. Polise şikayet eder korkusu ile boğazını sıktım ve öldürdüm” diyen bir çocuk babası katil savcılıkta, Azra’nın kafasını attığı noktayı hatırlayamadığını anlatarak şu ifadeyi verdi:

“Başını attığım yer uçurumdur. Yabani hayvanların bulunduğu yerdir. Herhangi bir hayvanın götürme ihtimali vardır. Azra’nın baş kısmını saklamadım.”