Ekonomi

Telefonlara mesaj geliyor! Ödemeler başladı! 10 bin TL..

Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta meydana gelen orman yangınında zarar gören aileler için ilk ödemeler bugün itibarıyla başladı. Yapılan açıklamaya göre hesaplara 10 bin TL ödeme aktarıldı. Vatandaşlara telefonla bilgi verilmeye başlandı.

Demirciler Mahallesi Muhtarı Hüseyin Demir, mahallede ilk tespitlere göre 93 evin zarar gördüğünü, bu evlerden 53’ünde yaşam varken, boşaltmak zorunda kalındığını, diğer 30- 40 evin de boş ve eski evler olduğunu açıkladı. Muhtar Demir, “Dünden itibaren geldiği söyleniyor. Alanlar var bekleyenler var. Birinci kısım 10’ar bin lira olarak gördük aile başına” dedi.

“KİMLİĞİNİZ İLE ALABİLİRSİNİZ”

Demirciler Mahallesi’nde evi yanan Ali Öz’ün cep telefonuna, “Sayın Ali Öz, Manavgat Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na adınıza yapılan yardımı Manavgat Halk Bankası Şubesi’nden kimliğiniz ile alabilirsiniz” yazılı mesaj geldi.

Yangında evini kaybeden Ali Öz, ilk olarak Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan mesaj geldiğini daha sonra da bankadan telefonla arandığını ve hesabına yatırılan 10 bin TL ödemenin çekilebileceğini söylendiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir