Ekonomi

Son dakika bankada hesabı olan herkesi yakından ilgilendiriyor! 2.000 TL’ye kadar ücretsiz olacak!

Bankada hesabı olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir karar açıklandı. Yapılan açıklamaya göre limitlerin 2.000 TL’ye yükseltildiği ve kararın bugünden itibaren geçerli olacağı açıklandı. Detaylar haberimizde..

EFT ve havale ücreti ödemeden 24 saat boyunca para transferi yapmaya yardımcı olan FAST sisteminde limit bugünden itibaren 2.000 TL oldu.

Konuyla ilgili açıklama Merkez Bankası tarafından yapıldı. Yapılan açıklamaya göre FAST Sistemi işlem üst limitinin arttırıldığı bildirildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Fonların Anlık ve Sürekli Transferi Sistemi’ni 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla vatandaşın kullanımına açmıştı.

Hizmetin izlenmesi amacıyla ilk limit ise 50 TL olarak belirlenmişti.

MB sistemin sorunsuz bir şekilde yaygınlaşması kullanılmasına bağlı olarak işlem limitini 1.000 TL’den 2.000 TL’ye yükseltti.

NASIL KULLANILACAK?

FAST sistemini kullanmak isteyenler, FAST sistemine üye bir finansal kuruluşun müşterileri olmaları gerekiyor. Mobil ya da internet bankacılığı uygulamalarını kullanarak ödeme yapabiliyorlar.

İnternet uygulaması üzerinden cep telefonu, TCKN ve e-posta adresi, hesap numaraları ile eşleştirilerek ödeme yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir