Gündem

Son dakika İstanbul’da orman yangını!

Türkiye son günlerde peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ediyor. Konuyla ilgili gelen bir son dakika haberine göre Beykoz’da ormanlık alanda yangın çıktı. Çıkan yangın için olay yerine kısa sürede çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Aynı zamanda İstanbul Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Öğle saatlerinde Beykoz Tokatköy çamlık alanında henüz nedeni belli olmayan bir sebepten ötürü yangın çıktı. İhbar üzerine çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi.

İtfaiye ve Orman Genel Müdürlüğü helikopterinin müdahale ettiği yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alındı. Ekipler, olay yerindeki soğutma çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul Valiliği’nden yangınla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Bugün saat 13.04’te Beykoz Tokatköy Yuşa Tepesi civarındaki ormanlık alanda yangın ihbarı alınmıştır. Bölgeye süratle güvenlik, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edilmiştir.

Karadan ve helikopterle havadan yapılan müdahale neticesinde, yangın saat 13.30 itibariyle söndürülmüş olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında 300 metrekarelik örtü yanmış olup, yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatılmıştır” denildi.