Gündem

Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetinde kan donduran o görüntü ortaya çıktı!

28 Temmuz’dan beri her yerde aranan Azra Gülendam Haytaoğlu, kaybolduktan beş gün sonra ormanlık alanda cansız bir şekilde bulunmuştu. Katil zanlısı Mustafa Murat Ayhan isimli erkek ise cinayeti itiraf etmiş ve tutuklanmıştı. Bugün caninin, Azra’nın cansız bedenini parçalar halinde evden çıkardığı görüntüler ortaya çıktı.

Azra’nın cep telefonundan en son Mustafa Murat Ayhan (48) ile görüştüğünü belirleyen cinayet masası ekipleri şüpheliyi gözaltına almıştı, ancak Ayhan ifadesinde, “Önceden tanışmıştık. Geldi, birlikte yemek yedik gitti. Bilgim yok” dedikten sonra serbest kalmıştı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler Ayhan’ı bu defa çapraz sorguya aldı. Çapraz sorguda talihsiz kızı canice öldürdüğünü itiraf eden katil, cesedi nereye bıraktığını da söyledi.

Olay anına dair güvenlik kamerası görüntüleri ise basınla paylaşıldı. Görüntülerde caninin elinde bir çantayla rahat bir şekilde evden çıktığı görülüyor:

Görüntülerde, maske takan caninin soğukkanlı bir şekilde evinden çantayla çıktığı ve boynuna astığı çantayla yolda ilerlediği dikkat çekti.

Öte yandan, Ayhan’ın sahibi olduğu Konyaaltı’ndaki emlak ofisine dün gece saldırı düzenlendi. Sabah eşyalarını almak için ofise gelen çalışanlar, cam kapının kırıldığını görünce durumu polise bildirdi.

Ofis elemanları, cinayet sonrası sık sık telefonla arandıklarını, arayan kişinin ‘Sizinle beraber orayı yakacağız’ diye tehdit ettiğini anlattı. Polis, saldırgan ya da saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir