EğitimGündem

Son dakika Ziya Selçuk görevinden istifa etti! Yerine gelen isim belli oldu! Mahmut Özer kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Milli Eğitim Bakanlığı’na, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı yayımlandı. Yayımlanan karara göre görevden affını isteyen ve af talebi Erdoğan tarafından kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan yere Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Atamanın Anayasanın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince yapıldığı açıklandı.

3 YENİ BAKAN YARDIMCISI DA ATANDI

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına ise Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı. Bu atamaların ise Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yapıldığı duyuruldu.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

5 Mayıs 1970 yılında Tokat’ta doğan Mahmut ÖZER, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır. 1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.