EğitimGündem

Ziya Selçuk neden istifa etti?

Geçtiğimiz haftalarda istifa ettiği konuşulan Ziya Selçuk ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İstifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildiği ancak yerine bir bakan atanana kadar görevine devam edeceği konuşulan Ziya Selçuk, bugün itibarıyla görevinden ayrıldı. Yerine ise Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Gece saatlerinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararda Ziya Selçuk’un görevinden ayrıldığı ve yerine Prof. Dr. Mahmut Özer’in getirildiği duyuruldu. Bunun üzerine vatandaşlar, Ziya Selçuk neden istifa etti? Sorusuna cevap aramaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Selçuk’un görevden affını istediği ve Erdoğan tarafından bu talebin kabul edildiği belirtildi.

ZİYA SELÇUK NEDEN İSTİFA ETTİ?

Ziya Selçuk’un neden istifa ettiğine ilişkin henüz net bir açıklama gelmedi. Ancak Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden şu veda mesajını yayımladı:

“Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.

Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza başarılar diliyorum”