Eğitim

Son dakika yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer görevinin ilk gününde yüz yüze eğitim ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamasında okulların artık kapalı kalması şeklinde bir lüksün olmadığının altını çizdi. Detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitime ilişkin yaptığı açıklamada “Okulları artık kapalı tutma gibi bir lüksümüz yok” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapılıyor. Ziya Selçuk ve yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer önemli açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Özer, yaptığı açıklamasında büyük bir sorumluluk üstlendiğinin farkında olduğunu ifade ederek, “Büyük bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım, Eylül’de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız, artık kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok” dedi.

Özer’in açıklamasından satır başları:;

“Son yıllarda Türkiye’de eğitim kalitesinde iyileşmeler yaşanmıştır. Bu zor görevi sayın bakanımızdan devir alırken en büyük avantajım beraber çalışmış olmamızdır. En büyük amacım fırsat eşitliğini sağlamak olacaktır, çok çalışacağız. Eylül’de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız. İlk önceliğim gerekli önlemleri alarak okulları yüz yüze eğitime geçmeye hazırlamaktır. Okulların açılması için vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Okulları kapalı tutmak gibi lüksümüz gibi yoktur. Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum.”