Gündem

Karabük yanıyor… Büyüyen yangın henüz kontrol altına alınamadı

Karabük’ün Ödemiş köyündeki ormanlık alanda yaklaşık 2 saat önce başlayan yangında söndürme çalışmaları devam ediyor. Köyde 2 gün önce de yangın çıkmış ve 10 dönüm alan yanmıştı.

Ödemiş köyünde, hayvan barınağının üst kısımlarındaki ormanlık alanda, öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, dağlık alanda bulunan yeşil örtüyü sardı. Dumanları görenlerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, orman ve İl Özel İdaresi ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Ödemiş köyünde, çarşamba günü de orman yangını çıkmış, ekiplerce söndürüldükten sonra 10 dönüm alanın yandığı belirlenmişti.

Rüzgarın da etkisiyle yangının geniş bir alana yayıldığı bölgeye Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nden takviye ekipler sevk edildi. Karabük Valisi Fuat Gürel de bölgeye gelip, çalışmaları takip ederek, ekipleri yönlendirdi. Yangının kontrol altına alınması için çalışmalara devam ediliyor.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Öte yandan Twitter’da Karabük Yanıyor etiketi gündem oldu. Vatandaşlar yaptıkları paylaşımlarla seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İşte yapılan paylaşımlardan bazıları…

Ahmet Ümit @baskomsernevzat
“Karabük hava müdahalesi istiyoruz!! Yangın büyümeden hava müdahalesi istiyoruz!! #karabükyanıyor #karabükyanıyor
Pınar @gamzelilerle
“Yağmur yağması helikopter gelmesinden daha yüksek ihtimal dua edin arkadaşlar. #karabükyanıyor
Cide Belediyesi @cidebelediyesi
“Bir felaketi daha kaldıramayız. Karabük’te başlayan yangına büyümeden önlem alınması gerek. Karadan müdahale yapılamıyor, daha fazla geç kalmadan havadan müdahale istiyoruz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir