Gündem

SON DAKİKA… Tokyo 2020’ye bir başarı daha ekledik. Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli bir ilke imza attı!!

Olimpiyatlardan güzel haberler gelmeye devam ediyor… Tokyo 2020’de milli boksörümüz Busenaz Sürmeneli, 69 kilo finalinde Go Hong’u yenerek Türkiye’ye tarihindeki ilk altın madalyayı kazandı.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar 69 kiloda mücadele eden milli boksör Busenaz Sürmeneli, Çinli Hong Gu’yu yenerek altın madalya kazandı.

Çinli rakibinin uzun boy avantajını kullanmasına rağmen, Busenaz kroşelerle sonuca gitti. İlk rauntta puanlar paylaşıldı. İkinci rauntta Busenaz Sürmeneli rakibine saydırdı. İlk raundu 4-2 kaybeden Sürmeneli ikinci raundu 5-0 aldı. Üçüncü rauntta performansını devam ettiren milli boksör, raundun sonundaki kroşesiyle iyi puan aldı ve olimpiyat şampiyonu oldu.

Buse Naz Çakıroğlu da Başardı!

Diğer yandan Tokyo 2020’de kadınlar 51 kilo finalinde Bulgar Stoyka Zhelyazkova Krasteva’ya yenilen milli boksör Buse Naz Çakıroğlu da gümüş madalyanın sahibi oldu.

Buse Naz Çakıroğlu, ilk rauntta rakibinin kendisini köşelere sıkıştırmasına engel olamadı ve Bulgar boksör 5 hakemden de 10 puan aldı. İkinci rauntta da istediği oyunu ringe yansıtamayan Buse Naz, sadece bir hakemden tam puan alabildi.

Son rauntta da Bulgar sporcu üstünlüğünü korudu ve Buse Naz Çakıroğlu, olimpiyatı gümüş madalya kazanarak tamamladı. Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği bulunan Buse Naz, olimpiyat gümüş madalyasını da başarılarına ekledi. Bu madalya, Türkiye’nin kadınlar bokstaki ilk gümüş madalyası olarak tarihe geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir