Gündem

Son dakika Balıkesir’de katliam gibi kaza! Yolcu otobüsü takla attı! 14 kişi öldü, 18 kişi yaralandı!

Sabah saatlerinde Balıkesir’den acı bir son dakika haberi geldi. Balıkesir-Edremit istikametine doğru seyir eden bir yolcu otobüsünün takla atması sonucunda 14 kişi hayatını kaybederken 18 kişi yaralandı.

Yapılan ihbarlar sonucunda olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık personelleri, yaralıları bölgedeki 5 hastaneye götürerek, tedavi altına aldı.

Olay sabaha karşı Balıkesir-Edremit istikametinde saat 04.00 sularında gerçekleşti. Otobüsün devrilmesi sonucunda yaşanan korkunç kazada 14 yolcu hayatını kaybetti. Konuyla ilgili Balıkesir Valiliği yaptığı açıklamasında 18 kişinin de yaralandığın açıkladı.

İl geneline sevk edilen yaralıların ise tedavisinin devam ettiği ifade edildi.

OTOBÜS TAKLA ATTI

Konuya ilişkin Balıkesir Valiliği Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“08.08.2021 Pazar günü saat 04.40 sıralarında Balıkesir OSB Çevre Yolunda Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün yoldan çıkarak takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında maalesef 11 vatandaşımız kaza mahalinde, 3 vatandaşımız hastanede olmak üzere 14 kişi hayatını kaybetmiş, 18 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

112 acil müdahale ekiplerimiz ve trafik birimlerimiz kaza mahalline çok kısa sürede ulaşarak yaralı vatandaşlarımızın tamamının Balıkesir’de bulunan 5 ayrı hastaneye sevk edilmesini sağlamış olup tedavileri devam etmektedir”