Gündem

Balıkesir’de korkunç kazanın detayları ortaya çıkıyor! 40 metre detayı..

Sabah saatlerinde Balıkesir-Edremit otoyolunda yolcu otobüsü takla atmıştı. İlk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetmiş, 18 kişi de yaralanmıştı. Konuyla ilgili gelen bir son dakika haberine göre hastaneden bir acı haber geldi. Tedavi gören bir yolcu daha hayatını kaybetti. Toplam vefat sayısı 15’e yükseldi.

Aynı zamanda kazaya ilişkin son detaylar da gelmeye başladı. Otobüsün 95 kilometre hızla viraja girdiği ve yaklaşık 40 metrelik fren izi olduğu tespit edildi.

Gelen son bilgiye göre sabah saat 04.40 sıralarında Balıkesir OSB Çevre Yolunda Edremit istikametine doğru seyahat eden otobüs takla attı. Meydana gelen kazada 11 kişi olay yerinde 4 kişide yaralı olarak kaldırıldığı hastanede vefat etti. 17 kişi ise yaralı olarak tedavi görüyor.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Olay yerinde yaklaşık 5 saatlik bir çalışma yapıldı. Vinç yardımıyla şarampole yuvarlanan otobüs kaldırıldı. Ekipler her ihtimale karşı araştırmalarına devam etti.

2 ŞOFÖR DE HAYATINI KAYBETTİ

15 kişinin hayatını kaybetti ve 17 kişinin de yaralandığı kazada iki şoför de hayatını kaybetti. Otobüste toplam da 32 kişinin olduğu belirtildi.

40 METRE DETAYI

Kaza yerinde yapılan ilk inceleme sonucunda otobüsün 95 km hızla viraja girdiği ve 40 metrelik fren izi yaptığı tespit edildi.