Gündem

Son dakika Muğla’da orman yangını çıktı! Havalimanında uçuşlar durduruldu!

Türkiye son günlerde peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre Muğla’nın Dalaman ilçesinde orman yangını çıktı. Çıkan yangın, Dalaman Havalimanı’nın karşısında olması sebebiyle olay yerine ekipler sevk edilirken, uçuşların durdurulduğu aktarıldı.

Muğla’nın Yatağan ilçesinde başlayan ve Aydın’ın Çin’e ilçesine sıçrayan orman yangınlarında 3’üncü günde de söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangının 11’inci gününde alevler Çövenli Yaylası yakınında bulunan ormanlık araziye ulaştı. Burada yaşayanlar evlerinden tahliye edildi. Detaylar haberimizde..

Vatandaşlardan Mehmet Bozdağ, yangına ilişkin, “Vatandaşımız sağ olsun hepsi de helikopterler su alsın diye gölete sabaha kadar, bidon ve tankerlerle su taşıdılar. Katkımız olabiliyorsa ne mutlu bize. Yangın cuma başladı 3 gündür bu şekilde su taşıyoruz. Günde 20 defa gidip gelmişimdir. Ekiplerin tüm müdahalesine rağmen sönmedi maalesef” dedi.

DALAMAN’DA YANGIN

Dalaman’da da orman yangını çıktı. Dalaman’ın Cafer Mahallesi Kuzmuat mevkiinde kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlarda saat 15.00 civarında nedeni belli olmayan bir sebepten dolayı orman yangını çıktı. Dalaman Havalimanı karşısında olan orman yangını sebebiyle olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Helikopterle müdahale devam ederken, havadan ve karadan da ek müdahaleler devam ediyor. Gelen bilgiye göre yangının henüz havalimanı için bir tehdit oluşturmadığı ifade edildi. Ekiplerin çalışmalarına bölgedeki vatandaşlar da destek veriyor.

GÜVENLİK AMACIYLA UÇUŞLAR DURDURULDU

Dalaman’dan yükselen alevler, havalimanına sadece 500 metre uzakta. Bu sebeple bölgeye hızlı bir şekilde müdahale edilmeye başlandı. Gelen son bilgiye göre güvenlik sebebiyle Dalaman Havalimanı’nda tüm uçuşlar durduruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir