Gündem

Türkiye Eda Nur’un ölümünü konuşuyor! İntihar etmeden önceki ifadesi ortaya çıktı…

Türkiye, Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetinin ardından bir genç kızın daha ölümüyle sarsıldı. 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, iki kişi tarafından tecavüze uğradığı için şikayette bulundu. Ancak şüpheliler delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Bu olayın ardından annesine “Küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar” diyerek mesaj atan genç kız, 15. kattan atlayarak intihar etti ve yaşamını yitirdi. Genç kızın olay zamanı verdiği ifade ise ortaya çıktı.

Kaplan önceki ifadesinde, bir eğlence mekanında alkol aldıktan sonra Yusuf G.’nin kendisini otele götürerek rızası dışında ilişkiye girdiğini, ardından Mehmet A.’nın da gelerek rızası dışında ilişkiye girdiğini, ancak alkolün etkisiyle yarı baygın halde olduğu için bağıramadığını ifade etmiş.

Olayın ardından intihar ederek hayatına kıyan genç kızın ifadesinin devamı ise şöyle:

“Mehmet, Yusuf, ben ve ablam bir mekanda oturarak alkol aldık. Bir süre sonra beraber eğlence mekanına giderek biraz daha içtik. Daha sonra ablam lavaboya girdi. Bu sırada Yusuf bana ‘iyi değilsin gel seni eve bırakayım’ dedi. Ben de alkolün etkisiyle kabul ettim. O esnada ablam lavaboda olduğu için ona haber veremedim. Yusuf araçtayken ‘Çok alkollüsün bu şekilde eve gitmen uygun olmaz gel seni otele götüreyim de gece orada kal sabah kendine gelince evine gidersin’ dedi. Ben de bir şey söylemedim. Yusuf beni kandırarak 01:30 sıralarında bir otele götürdü.”

İKİ KİŞİ CİNSEL TACİZDE BULUNMUŞ

“Odaya girer girmez Yusuf bana bir şey söylemeden cinsel tacizde bulunmaya başladı. Benimle zorla cinsel ilişkiye girdi. Ben alkolün etkisiyle çok tepki gösteremedim. Akabinde Yusuf üstünü giyinerek bana hitaben ‘kredi kartımı unutmuşum alıp geleceğim’ diyerek otel odasından ayrıldı. Yusuf gittikten sonra ben üstümü bile giyinmeden uyuyakalmışım. Yaklaşık 1 saat sonra bana ismini Tayfur olarak tanıtan Mehmet A., odaya girmiş. Benim haberim yoktu. Bir anda gözlerimi açtığımda rızam ve isteğim olmadan ilişkiye girmeye çalışıyordu.”

“Gücümü toplayarak istemediğimi söyledim. Tayfur’u iterek ‘ne yapıyorsun’ diye sordum, Tayfur ‘Bir şey yapmıyorum’ diyerek ilişkiye devam etti. Yarı baygın olduğum için karşı koyamadım, bağırmadım sadece kendimi kasabildim. Bana kendi telefonunu verdi, ‘Al ablanı ara taksiye bin ve git’ dedi.”

“ABLAMLA ŞİKAYETE GİTTİK”

Mekandan ayrılırken telefonumu yanıma almamıştım, telefonum ablamın çantasındaydı. Tayfur’un telefonuyla ablamı aradım ve taksiye binerek eve gittim. Kendime geldikten sonra olayı ablama anlattım. Ardından müracaatta bulunmak üzere polis merkezine geldim, benim rızam ve isteğim olmadan bana zorla cinsel saldırıda bulunan Yusuf ve Tayfur’dan şikayetçiyim.”