Gündem

SICAK GELİŞME! Kahramanmaraş’ta düşen uçakta 8 kişi hayatını kaybetti

Kahramanmaraş‘ta Orman Genel Müdürlüğü’nün Rusya‘dan kiraladığı yangın söndürme uçağı düştü. Olayın ardından açıklama yapan Rusya Savunma Bakanlığı, 5’i Rus 3’ü Türk toplam 8 personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Beriev-200 tipi uçakta 3’ü OGM personeli 8 kişi bulunuyordu. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan kazayla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, uçaktaki 5 Rus ve 3 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Uçağın aldığı suyu alevlerin üzerine boşalttıktan sonra yükselemeyerek dağa çarptığı ifade ediliyor. Rusya’dan kiralanan uçağın Adana yangın söndürme birimine bağlı çalıştığı öğrenildi.

VALİ COŞKUN AÇIKLAMA YAPTI

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yaptığı açıklamada, gün içerisinde On iki şubat ilçesi Ilıca Mahallesi Almalı mevkiindeki ormanlık alanda yıldırım isabet etmesi sonucu yangın çıktığını anımsattı.

Orman yangına hem karadan hem de havadan müdahale edildiğini belirten Coşkun, “Bölgeye uçak da sevk etmiştik ancak bir süre önce uçakla irtibat kesildi ve düştü. Şu an olay çok yeni. Uçağın düştüğü bölgeye çok sayıda ekip gönderdik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir