Gündem

Bakan Hulusi Akar’dan flaş Afganistan açıklaması!

Bir son dakika gelişmesi olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk vatandaşlarının Afganistan’dan tahliye edilmelerine ilişkin konuştu. Akar, “Vatandaşlarımızın bir kısmının tahliyesi başlamış durumda. Bunun için Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza bağlı uçaklarımızı kullanıyoruz. Bu tahliyeler devam edecek” dedi.

Akar, tahliyeler konusunda detaylı açıklamalarda bulundu:
“Havaalanına uçaklar emniyetli bir şekilde inip kalkmaya başladı. Son 2 günde 62 uçuş yapıldı. Bu arada çeşitli ülkeler de kendi vatandaşlarının Afganistan’dan tahliyesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Türk vatandaşlarımızın da bir kısmının tahliyesi başlamış durumda. Bunun için Hava Kuvvetleri Komutanlığı’mıza bağlı uçaklarımızı kullanıyoruz. Bu tahliyeler devam edecek. Havaalanının kullanılmasında herhangi bir sıkıntı yok, gerekli tedbirler alındı. Havaalanının emniyetli şekilde açık kalmasına ve tüm Afganistan’a hizmet vermesine gayret gösteriyoruz.”

HAVAALANI ŞU ANDA GÜVENLİ GÖRÜNÜYOR

Bakan Akar, Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki bütün harekat merkezlerinin çalışmalarını bir üst seviyeye çıkardığını dile getirerek, şunları ifade etti:

Kabil Havalimanı’nın işletilmesiyle ilgili de konuşan Akar, “Bizim amacımız tüm Afganistan için önemli, gerekli olduğuna inandığımız Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı’nın herhangi bir aksamaya uğramadan çalışması. Maksadımız herkes tarafından bilinmektedir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir