Bilim, TeknolojiGenel

Facebook uygulamasına yeni bir özellik daha eklendi! TikTok’a rakip mi geliyor?

Instagram Reels videolarının TikTok’a rakip olarak sunulduğu bilinen bir gerçek. Instagram’da atılan bu adımın ardından Reels’in, Facebook uygulamasında da olacağı açıklandı. Böylece TikTok‘un karşısına bir rakip daha çıkıyor. Yeni özellik bugünden itibaren ABD’de kullanılabiliyor.

‘Kısa biçimli’ video platformları arasındaki rekabet her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor.

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz Ağustos ayında, rakibi TikTok’a karşı Instagram Reels özelliğini kullanıma sundu. Şirket, bu özelliğin kapsamını genişletmek için yeni bir adım daha attı. Reels’i ana mobil uygulamasıyla entegre etti.

Mart ayında Hindistan’da denemelere başlayan Facebook Reels, bugünden itibaren ABD’deki kullanıcılara da açıldı. Test süreci devam eden yeni özellik, kullanıcılara çapraz bağlantı imkanı da tanıyacak. Instagram’da paylaşılan bir kısa video doğrudan Facebook hesabına aktarılabilecek.

Haber Kaynağındaki Reels bölümüne ve doğrudan ana sayfanın üst kısmına “Oluştur” butonu yerleştirildi. Burada kullanıcılar video çekme, müzik ekleme, galerideki görüntüleri içe aktarma ve metin oluşturma gibi araçlara erişebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir