EkonomiGenelGündem

Anlaşma sağlandı! Bakan Bilgin memur ve memur emeklisine yapılacak zammı açıklıyor…

Toplu sözleşme görüşmeleri karara bağlandı. Kararın ardından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2022 ve 2023’teki “2022 ilk 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon, ikinci yarısı için yüzde 7 artı enflasyon toplamda yüzde 12’lik bir artışı önerdiğimizi belirtmek isterim.2023’ün ilk 6 ayında yüzde 8, ikinci altı ayında yüzde 6 zam yapılacak” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve memur emeklisinin 2022-2023 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunu açıkladı.

UZLAŞMA SAĞLANDI

Bakan Bilgin’in açıklamalarından öne çıkan satılar şöyle:
“Tabii sendikalarla uzlaşmak, sözleşme yapmak takdir edeceğiniz gibi kolay bir iş değil. Büyük bir uzlaşmayla buraya geldik. Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum.”

“Genel çerçevede yürüttüğümüz genel hususlar konusunda uzlaşmaya vardık. bu uzlaşma zeminini şimdiden bütün memurlara, çalışanlara, kamu görevlilerine, Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Türk ekonomisi geçtiğimiz çeyrekte yüzde 7 büyüdü. Bu Türkiye’nin üretim gücünü ifade eden bir göstergedir. Enflasyon altında yurttaşımı, çalışanlarımızı, kamu görevlilerimizi ezdirmeyeceğiz.”

“2022 ilk 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon, ikinci yarısı için yüzde 7 artı enflasyon toplamda yüzde 12’lik bir artışı önerdiğimizi belirtmek isterim.”

“2023’ün ilk 6 ayında yüzde 8, ikinci altı ayında yüzde 6 zam yapılacak.”

Bir Yorum

  1. Enflasyona ezdirmediler teşekkürler. Enflasyon yedi bitirdi herşeyimizi. Emeği geçenlere hakkımı helal etmiyorum.