Ekonomiİş İlanlarıİşkur İş İlanları

Ev hanımlarına İŞKUR’dan gelir kapısı aralanıyor! Aylık en az 1000 TL kazanç mümkün

İşsiz nüfusun istihdamında en büyük rollerden birini üstlenen İŞKUR, ev hanımları için de gelir kapısını araladı. Bir yandan evin günlük işlerini hallederken bir yandan da konfor içinde maddi gelir sağlamak isteyen kadınlar için Evde Paketleme işi için ilanlar yayımlanıyor. Günlük aktivitelerine devam eden kadınlar aynı zamanda bu işlerde çalışarak hem ev ekonomisine destek oluyorlar, hem de kişisel ihtiyaçlarını giderebilecek maddi imkana sahip oluyorlar.

İŞKUR evde paketleme işinde;

nikah şekeri,
sabun,
tel toka,
kulak çubuğu paketleme
ve poşet katlama gibi işler bulunuyor. Bu projede yer alan kadınların ev ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunmaları bekleniyor.

NASIL BAŞVURULUR?

Evde paketleme işi için ilanlar, bu kuruma bağlı olan firmalar tarafından aralıklı olarak çıkıyor. Evde paketleme işinde çalışmak isteyen kadınlar, ikamet adreslerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt oluyorlar. Kayıttan hemen önce ise İŞKUR evde iş paketleme başvuru formunu doldurmaları zorunlu. Doldurulan formun ardından ev hanımlarının eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanları tarafından kayıt ediliyor. Kayıt sonrasında da evde paketleme işine başvuruda bulunan ev hanımlarından cep telefonu numarası ve iletişim bilgileri istenerek sisteme kayıt işlemleri gerçekleştiriliyor.

Kayıtlı cep telefonlarına, uygun pozisyon çıktığı zaman SMS gelen ev hanımları gelen işi kabul ederek anında para kazanmaya başlayabiliyorlar. Böylece, aylık 1000’den başlayan kazançlarla hem ev hem ülke ekonomisine destek sağlamak, hem de kişisel alışverişlerini yapmak ev hanımları için mümkün hale geliyor.