GündemKültür-sanat

Büyükşen cinayetinde sular durulmuyor! Ortaya atılan çarpıcı iddia kafaları karıştırdı…

Müge Anlı’da haftalar boyunca işlenen Büyükşen cinayetinde bugün çarpıcı bir gelişme yaşandı. Katil zanlısı olduğu şüphesiyle tutuklanan Afgan uyruklu Abdülhamid Uzbek’in cinayetin işlendiği tarihte Çankırı’da çobanlık yaptığı ortaya çıktı. Kiralık katil olduğu iddia edilen Uzbek’in o dönem çalıştığı kişi ve ailesi de canlı yayına katılarak çok efendi, sakin ve kendi halinde biri olduğunu, cinayeti asla işleyemeyeceğini ifade ettiler. İşte detaylar…

Müge Anlı, 31 Ağustos tarihli bugünkü programında, yaptığı yayınlar sonrası 10 dedektiften oluşan özel ekibin kurulduğu ve Türkiye’nin günlerce konuştuğu Necla ve Metin Büyükşen çiftinin cinayeti ile ilgili yeni gelişmeleri ve ayrıntıları ele aldı. Konuklar arasında ayrıca ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklanan Afgan çoban Abdülhamid Uzbek’in eski patronunun yakınları da yer aldı.

Abdülhamid Uzbek’in, cinayet tarihinde Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Elden köyünde çobanlık yaptığı açıklandı. Türkiye’ye 2015 yılında kaçak yollarla giriş yapan Abdülhamid Uzbek’in, 4 Temmuz 2018 tarihinde Veli Yıldırım adlı şahsın yanında çalışmaya başladığı, 5 Mart 2020 tarihine kadar da orada olduğu ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir