EğitimGündem

Açıklandı! O üniversitenin öğrencileri yüz yüze eğitime başlayamayacak!

Birçok üniversite, pandemi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimlere 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle yeniden başlama kararı aldı. Üniversiteler kapılarını, yüzde 40’ı uzaktan eğitimle olmak üzere yeniden açarken bir üniversiteden öğrencilerini üzen haber geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayamayacağı kararı açıklandı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binasının henüz tadilatının bitmemesi nedeniyle öğrenciler yüz yüze eğitime de başlayamayacak.

Kadıköy’ün sembol yapılarından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın bulunduğu Haldun Taner Sahnesi binası depreme dayanıksız raporu olduğu için restore edilmek üzere boşaltıldı. Restorasyonun üç yıl sürmesi planlanırken, yaklaşık bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın nereye taşınacağı ile ilgili açık bir bilgi verilmemişti. Ardından yeni adresin Maltepe Gülsuyu olduğu ortaya çıktı.

TADİLAT BEKLENİYOR

Maltepe’deki okulun tadilatı ise henüz tamamlanmadı. Yaklaşık 3 ay daha inşaatının süreceği belirtilirken öğrencilerin ilk dönem okula gidemeyeceği ifade edildi. Veliler ve öğrenciler ise yüz yüze eğitimin başlamamasından dolayı tepkili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir