Kültür-sanat

Sevenlerini üzen haber geldi! Aşkın Tarifi final bölümüyle ekranlara veda ediyor…

Yaz sezonu dizilerinden olan, Kadir Doğulu ve Serra Arıtük’ün başrolünü canlandırdığı Aşkın Tarifi dizisinden sevenlerini üzen haber geldi. Sevilen dizi 13. bölümüyle final yapacak.

NTC Medya’nın yapımcılığını üstlendiği dizinin düşük gelen reytingleri final kararı alınmasına sebep oldu. Başrollerinde Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk’ün olduğu, Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan, Ümmü Putgül, İdil Sivritepe, Atakan Yılmaz gibi önemli isimlerin de rol aldığı Aşkın Tarifi, dizisi 13. bölümde final yapyor.

Aşkın Tarifi 13. bölümü bu akşam saat 20.00’de Kanal D’de ekrana gelecek.

AŞKIN TARİFİ DİZİSİNİN KONUSU

Kendi halinde bir kebap ustası olan Fırat, kaderiyle oynayan ünlü yaşam koçu Doktor Aşk’a dersini vermek ister. Fırat’ın öfkeyle çıktığı yolculuk, onu bir Fransız restoranına sürükler. Geçmişte Fransız mutfağında iyi bir şef olan Fırat, tutkunu olduğu mutfağa yeniden kavuşurken; restoranın sahibi, güzeller güzeli Naz Soyluer sayesinde de gerçek aşkla tanışır. Doğu ve batı mutfaklarını harmanlayan, yemek sihirbazı Fırat Şef, herkesi şaşkına çevirecek tarif defterinde bir tek Aşkın Tarifi olmadığını anlayacaktır.Tarifsiz bir aşk yolculuğuna çıkan Fırat, Doktor Aşk’a “aşk dersi” verebilecek mi? Yoksa ava giderken avlanacak mı? Fırat, Aşkın Tarifini bulabilecek midir, ya da Aşkın Tarifi var mıdır?