Sağlık

DHI Saç Ekimi Tıraşsız Yapılır mı? EsteFavor Tüm Bilinmeyenleriyle Anlattı!

Saç ekimine olan yoğun ilgili saç ekim tekniklerinin de hızla gelişmesine katkı sağlıyor. EsteFavor Klinik konusunda son gelişmelere yer verdiği DHI saç ekimi hakkında bütün detayları anlattı…

Çeşitli nedenlere bağlı olarak saç dökülmelerinde normalin üzerinde bir artış meydana gelebiliyor ve saçlarda ki seyrelme hali yerini kelliğe bırakabiliyor.  Günümüzde uygulanan etkili saç ekim teknikleri ile sağlıklı saçlara sahip olmak hayal değil. DHI saç ekimi de saç ekimi konusunda başarılı sonuçlar veren bir teknik olarak konusunda uzman kliniklerce kullanılıyor. İşte DHI saç ekimi hakkında EsteFavor Klinik’ten aydınlatıcı bilgiler…

DHI Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

DHI tıraşsız saç ekimi açılım olarak Direct Hair Implantation şeklinde olup doğrudan saç ekimi manasındadır. Bu uygulama yalnızca konusunun uzmanı olan kişiler tarafından gerçekleştirilebilen choi ismindeki medikal kalemle yapılır. Bu choi ismindeki medikal kalem sayesinde saç kökleri yani greftler toplanır, yine bu kalem ile toplanan saç kökleri ekim gerçekleştirilecek alan üzerine minik kesiler ile kanal açılmadan doğrudan yerleştirilir. Klasik saç ekim işlemlerinde bu iki uygulama ayrı ayrı gerçekleştirilirken bu teknikte kullanılan özel kalem işlemin tek seferde yapılmasını sağlayarak hastaya hem konfor hem de yüksek başarı oranı sunar. Kısacası FUE adı verilen saç ekimi uygulamasında işlem üç etaplıyken DHI tekniğinde uygulanacak olan etap sayısı sadece iki tanedir. Uygulamadaki esas amaç ise; saç ekiminde başarı oranını artırmak, gür bir görünüm elde etmek, mevcut saçlı saç görüntüsünü kaybetmeden saçı kısaltmadan hastayı kısa sürede günlük yaşantısına dönmesini sağlamaktır.

DHI Tıraşsız Saç Ekiminin Klasik FUE’den Farkı Nedir?

 • DHI tıraşsız saç ekimi tekniğinin en büyük arkı saçların kazıtmaya gerek kalmadan ekim yapılabilmesine imkân sağlamasıdır.
 • Alınan saç kökleri donör yaklaşık olarak 1 ila 2 dakikada belirlenen alana ekildiğinden, saç köklerinin dışarda beklemesi gibi bir durum olmaz. Bu sayede saç köklerinin herhangi bir zarar görme olasılığını azaltır.
 • Saçların tümden dökülmediği bölgelerde, saç aralarına çok daha rahat ekim yapabilmesi DHI tekniği ile mümkündür.
 • Özellikle de dar alanlarda gerçekleştirdiğimiz saç ekimlerinde eskisinden çok daha sık ve gür saç ekimi gerçekleştirilebilir.
 • Mevcut saçlar herhangi bir şekilde hasar görmez.
 • Bu uygulama saç dökülmesi tamamlanmamış bireylerde de rahatlıkla tercih edilebilen bir uygulamadır. 
 • Hasta kısa sürede iyileşme sürecini tamamlar.

DHI tıraşsız saç ekimi tekniğinde uygulamayı yapan kişi mutlaka ki konusunda tecrübeli sahibi olan uzmanlardan oluşur. Saç ekiminin başarısı ve kliniğin başarısı için bu durum çok önemlidir. EsteFavor Kliniğimizde saç ekim işlemleri kesinlikle konusunda uzmanlaşmış ve çok sayıda başarıları bulunan, yeniliklerin yakın takipçisi olan bireylerden oluşmaktadır. Ancak bu sayede bu kadar yüksek bir başarı oranı ve mutlu hasta sahibi olunabilir.

DHI saç ekimi hangi durumlarda kullanılır?

DHI tıraşsız saç ekimi işleminde en önemli faktör, kalitedir. Saçlara gür bir görünüm sunduğu için sıkça tercih edilir. Bunun yanı sıra mevcut saç görünümünü de muhafaza ettiği için işlemin başarı oranında destekleyicidir. DHI saç ekimi tamamlandıktan sonra, hasta normal günlük hayatına hızlıca dönüş sağlar. Bu yöntem yoğun hayat temposuna kesinti yaşatmadığı için sıkça talep edilir. DHI saç ekimi tekniği, tıraş yapılmadan, bölgeye herhangi bir kesi atılmadan ve de saçı kısaltmadan gerçekleştirilebilir. Bu sayede herhangi bir işlem yapılmadan önce ve işlem yapıldıktan sonra arada ki fark anlaşılamaz. Yani kimse ertesi gün sen saç mı ektirdin diyemez. İşlem o kadar doğal ve o kadar kusursuz ilerler.

DHI saç ekimi sayesinde bölge üzerine çok daha sık saç kökü ekimi gerçekleştirilir. Doğal görünüm elde etmek isteyen bireyler bu tekniği gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Uygulama esnasında kullandığımız son teknoloji özel cihazlarımız sayesinde toplanan kökler, hiç vakit kaybetmeden, belirlenmiş bölgeye ekilir. Bu sayede ekim başarısı çok daha yüksek olup, kök kaybı beklentisi de en aza düşürülür. Özellikle de yetersiz saç kökü olan bireyler bu tekniğe sıcak bakarlar.

DHI Saç Ekimi Tıraşsız Yapılır mı?

Saç ekimi tekniği, 3 farklı şekilde yapılabilir. DHI tıraşsız tekniği, FUE kısmen tıraşlı tekniği ve de normal saç ekimi olan FUT. Bu tekniklerden en gelişmişi şuan DHI tekniğidir, hiç tıraş yapılmasına gerek yoktur. Bu üç ekim tekniğinde de ekim alanının kazıtılmadan yapılabilmesi mümkündür, fakat FUE ve FUT tekniklerinde donör olan bölgenin tıraşı istisnasız söz konusudur. DHI ile FUT yöntemlerinin içlerinde avantajlı ve dezavantajlı noktaları vardır. Fakat FUT tekniğinde sağlıklı alanındaki başarılı gelişmelerle beraber eskisi kadar tercih edilmemektedir.

DHI Tıraşsız Saç Ekiminin Dezavantajları Var Mı?

Tıraşsız saç ekimi birçok açıdan diğer saç ekimi işlemlerine kıyasla avantajlıdır. Fakat tabi ki her uygulama gibi bu uygulamanın da kendi içerisinde dezavantajları bulunmaktadır.

 • DHI tekniği 10 ila 12 saat arasında tamamlanır.
 • Çok daha narin bir uygulama olduğundan ötürü operasyonu gerçekleştirecek uzmanın çok dikkatli ve konsantre olması gerekmektedir.
 • DHI işleminde alınan kökler dışarıda bekletilmeden ekilir. Bu nedenle köklerin saçın doğal açısına uygun ekilmesi için daha fazla çaba sarf edilir.
 • Saçlar kazınmadığından tıraşsız saç ekimi işleminde operasyon sonrasında komplikasyon durumu gerçekleşmemesi adına işlemin steril şekilde yapılması gerekir. Ayrıca hastanın da kişisel temizlik ve hijyenine özen göstermesi gerekmektedir.

Tüm bu noktalara dikkat edildiği takdirde DHI tekniği kliniğimizde %99 oranında başarıyla gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz…

www.estefavor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir