Eğitim

Bakan Özer’den flaş yüz yüze eğitim açıklaması! 200 sınıf uzaktan eğitime geçti!

Türkiye koronavirüs salgınında uzun bir süreyi geride bıraktı. Salgına ilişkin alınan tedbirler kapsamında 6 Eylül Pazartesi yüz yüze eğitim tüm Türkiye’de başladı. Ancak eğitimin daha ilk haftasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer flaş bir açıklamada bulundu. Bakan Özer yaptığı açıklamasında yaklaşık 200 sınıfta uzaktan eğitime geçiş yapıldığını duyurdu.

Bakan Özer, yüz yüze eğitimde ilk haftanın bilançosunu açıkladı. Yaptığı açıklamasında, eğitimin 200 civarı sınıf için 14 gün boyunca online olarak devam edeceğini belirtti. Detaylar haberimizde..

Özer, açıklamasında “Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Kovid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir” ifadesini kullandı.

EĞİTİME ARA VEREN OKUL YOK

Özer yaptığı açıklamasında Sağlık Bakanlığı ile gerekli önlemleri alarak okullarda 5 gün yüz yüze eğitim yapılacağını belirtti. Eğitime ara veren okulun olmadığını ifade eden Özer şunları kaydetti:

“Yine eğitim öğretim başlamadan önce herhangi bir okulda, sınıfta vaka çıkması durumunda alınması gereken önlemler ve uyulması gereken prosedürleri de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile belirleyerek tüm okullara gönderdik. Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır. Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır”

200 CİVARINDA SINIF EĞİTİME ARA VERDİ

“Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Kovid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir”

YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEĞİZ

“Dolayısıyla 6 Eylül itibarıyla yüz yüze eğitime Kovid-19 salgını koşulları altında başlamamız ve bu süreçte Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu, Sağlık Bilim Kurulunun onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk. Bundan sonra da gerekli tüm tedbirlere uyarak ve illerimizde gelişecek yeni durumları da gözden geçirerek sahada özel, lokalde yaygın olmayan problemlere de yeni çözümler üreterek eğitim öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir