Bilim, TeknolojiGenelGündem

Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Yeni özellik herkesi çok şaşırtacak

Aylık yaklaşık iki milyar aktif kullanıcısıyla dünya çapında en çok indirilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulamaya getirdiği güncellemelerle de adından sık sık söz ettiriyor. Son güncelleme ise ses kayıtları özelliği için geldi. WhatsApp, eğer başarılı olunabilirse, bu yeni özellikle ses kayıtlarını yazıya dönüştürecek.

WhatsApp’ın yeni özelliğiyle gelen sesli mesajlar yazılı olarak görülebilecek, mesajın bölümleri arasında geçiş yapılabilecek. WhatsApp bu işlemi yaparken Apple cihazlardaki ses algılama sistemini çalıştırıyor. Yapılan çeviriler sonrası elde edilecek veriler depolanacak ve tekrar çevirir gereksinimi de ortadan kalkmış olacak.

Beta kullanıcıları tarafından test edilen özellik iOS üzerinden deneniyor ve henüz Android’de yok. Ancak testler başarılı olursa Android’de de bu özelliğin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

‘SON GÖRÜLME’ DE GÜNCELLENDİ

WhatsApp geçtiğimiz günlerde de son görülmeyle ilgili bir özelliği gündemine almıştı. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının en çok şikayet ettiği özellikler arasında yer alan ‘son görülme’de değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, artık ‘kara liste’ oluşturarak, bu kişilerden son görülme zamanını gizleyebilecek.

Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcılar; ‘son görülme’ özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek. ‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Kimse’ dışında ‘Kişilerim hariç’ seçeneği de kullanıcılara sunulacak. Bu ‘kara liste’ye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir