Gündem

CHP’den dikkat çeken öneri! Aşısızların girmesi yasaklansın

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya salgın hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Kaya açıklamalarında koronavirüsü aşısını yaptırmayan kimsenin okula alınmaması gerektiğini ifade etti.

YENİ DÖNEMDE BİRÇOK SORUN VAR İDDİASI

CHP Ankara Milletvekili Kaya Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir basın toplantısı düzenledi ve burada yaptığı açıklamalarında yeni eğitim-öğretim yılının açılmasının ardından Ankara’daki birçok ilçede okulları ziyaret ettiğini ifade ederek, yeni dönemde birçok sorun yaşandığını bildirdi.

Yıldırım Kaya açıklamalarının devamında her eğitim bölgesinde mutlaka bir sağlıkçı, bir bilişim/bilgisayar öğretmeni, yeterli sayıda güvenlik görevlisi bulunmasını önerdi ve kapalı olan 17 bin köy okulunun açılması gerektiğini derslik açığının kapatılması gerektiğini vurguladı.

“AŞI OLMAYAN KİMSE ALINMAMALI”

Yıldırım Kaya açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“İnşaatı devam eden okullar hızla tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim-öğretime başlanmalı. Aşı olmayan öğretmenler aşısını yaptırmalı. Kovid-19 aşısı olmayan hiç kimse okula alınmamalı. Alışveriş merkezine HES kodumla girdim, ateşim ölçüldü. Ama ziyaret ettiğim okullara, elimi kolumu sallayarak girdim. Böyle bir anlayış olamaz. Biz 18 milyon öğrenciyi sokakta bulmadık.”