Personel Alımı

2021 PTT 55 bin kamu personeli alımı! İlan tarihi, aranan şartlar ve tüm detaylar

Türkiye'nin önde gelen kurumlarından PTT'nin 2023 personel alımı ile ilgili güncel bilgiler. Adaylar için bekleyiş sürerken, resmi açıklama bekleniyor.

Türkiye’nin köklü kurumlarından olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği kapsamlı personel alımlarıyla kadrosunu genişletmiş ve bu yıl da personel alımı yapacağı yönündeki iddialar, gündemi meşgul ediyor. Ancak PTT’nin resmi internet sitesinde veya diğer resmi kanallarda henüz bu konuda bir açıklama yer almamaktadır. İşte PTT personel alımı ile ilgili güncel durum ve beklentiler.

Beklenti Büyük, Açıklama Yok

PTT, 2023 yılında 55 bin personel alımı yapacağı yönündeki iddialarla anılsa da, kurum tarafından bu iddiaları doğrulayan ya da yalanlayan herhangi bir açıklama yapılmadı. İlgili haberlerde belirtilen PTT personel alımı şartları ve tarihleri konusunda da net bir bilgi bulunmuyor. PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruları takip ederek, resmi açıklama geldiğinde bilgi sahibi olunabilir.

Başvuru Koşulları Henüz Net Değil

PTT’de işe alınacaklarda aranacak güncel şartlar henüz belirlenmemiş olsa da, genel başvuru şartları şu şekilde sıralanmıştır: Türk vatandaşlığı, kamu haklarından mahrum olmamak, belirli yaş aralığında olmak ve askerlik hizmetini tamamlamış olmak gibi temel kriterler bulunuyor. Ancak, bu şartların güncellenmiş olma ihtimaline karşı, PTT’nin resmi duyurularını takip etmek gerekiyor.