DünyaGündem

Şok edici olay! Yediği hamburgerin içinden bakın ne çıktı…

Bolivya‘da mideleri bulandıran bir olay meydana geldi. Santa Cruz de la Sierra şehrinde yaşayan Estefany Benitez isimli bir kadının yediği hamburgerden insan parmağı çıktı. Şok edici olayın ardından Benitez psikolojik travma yaşadığını belirtirken, Kullanıcı ve Tüketici Haklarını Savunma Bakan Yardımcısı Jorge Silva da işletme hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ülke basınında çıkan habere göre, Bolivyalı genç Estefany Benitez, yiyeceğinden insan parmağı çıkması üzerine, işletmeye şikayette bulunduğunu, ancak kendisiyle ilgilenilmediğini sosyal medya hesabından açıkladı. Olayı önce Facebook hesabından duyuran ardından da ulusal basına açıklamalarda bulunan Benitez, başından geçen olay nedeniyle psikolojik travma yaşadığını ve zehirlenmiş olabileceğini söyledi.

İŞÇİNİN PARMAĞIYMIŞ

Olayın patlak vermesinin ardından Kullanıcı ve Tüketici Haklarını Savunma Bakan Yardımcısı Jorge Silva, işletmenin 20 ayrı şubesi hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti. Silva, kıyma makinasıyla çalışan ve günde 45 ila 80 kilo arasında et çeken işçinin 2 parmağını kaybetmesi üzerine, insan artığının karıştığı etten diğer şubelere gidip gitmediğinin araştırıldığını belirtti.

Bolivya’da 20 şubesi bulunan işletmeden yapılan yazılı açıklamada ise “Bir çalışanımızın başına kazara gelen olay karşısında şirket, iyileşme aşamasında olan işçisinin sağlığını her zaman ön planda tutarak tüm acil durum protokollerini uygulamaya koymuştur.” ifadesi kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir