EkonomiGündem

Almanya en az 15 bin 800 TL maaşla kadın ve erkek 270 bin personel arıyor! İşte açık pozisyonlar

Türkiye’de en çok aranılan konuların başında yurtdışı iş ilanları geliyor. Bu doğrultuda bir zamanlar trend olan Almanya iş ilanları yeniden araştırılmaya başlandı. Yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlar Almanya iş ilanlarını sorgulamaya başladı.

270 BİN ÇALIŞANA İHTİYAÇ VAR

Almanya Uyum Bakanı Annette Widmann-Mauz geçtiğimiz aylarda çok dikkat çekici bir açıklama yapmıştı. Bakan Mauz açıklamalarında binlerce işçiye ihtiyaç olduğunu bildirmişti.

Almanya Uyum Bakanı Annette Widmann-Mauz yaptığı açıklamalarında Avrupa Birliği’nden (AB) nitelikli iş gücü eksikliğini belirtti. Mauz açıklamalarının devamında AB’den Almanya’ya gelen nitelikli işçi sayısının yüzde 25 azaldığını ifade ederek 270 bin kalifiye erkek ve kadın çalışanlara ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

BAŞVURU YAPILABİLECEK POZİSYONLAR

Bu açıklamaların üzerine Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlar başvuru yapılabilecek olan pozisyonları aramaya başladı. Bu pozisyonlar ise şöyle belirtilebilir:

Pazarlama Elemanları, Pazarlama Asistanları

Mimarlar, İnşaat Mühendisleri

Yazılım Geliştiricileri, Yazılım Mimarları, Programlamacılar

Elektronikçiler, Elektrikçiler, Elektrik Tesisatçıları

Sağlık Elemanları ve Hasta Bakıcıları

IT Danışmanları, IT Analistleri

Ekonomistler, İşletmeciler

Müşteri Temsilcisi, Müşteri Danışmanı, Account Manager

Fabrika İşçisi

15 BİN 800 TL MAAŞ

Bilindiği gibi Almanya’da 2021 yılı asgari ücret tutarı 1584 Euro oluyor. Bu ücretin Türk Lirası karşısındaki değeri ise 15 bin 800 lira oluyor. Yukarıdaki pozisyonların birinde işe başlayacak olan bir kişi en düşük maaşı dahi alsa 1584 Euro alacak. Bu işçinin Türk Lirası olarak maaşı ise 15 bin 800 liraya tekabül edecek.

Almanya işçi alımı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda ise okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

4 Yorum

  1. merhaba nasıl gisilir ve türk şirketleri yardımcı yada gütürütmü

  2. Almanya da 1580 Euro ile gecinilirmi? Yani bu maaşla kaç yılda Almanya’dan bir ev alınabilir. Ayrıca nüfusuna göre gayri safi milli geliri yıllık çok yüksek olan bir ülkede neden asgarî ücret bu kadar düşük!

  3. Nasıl Başvuru Yapacağım Ve Bu Konu Devlet Bilgi Ve Yönetiminde Mi Olacak Bi Yardımcı Olur musunuz

  4. nasil gidilecek. Kendi imkanlarimizla mi yoksa kendileri gelip alacaklar mi? Benim pasaportum vizem yok. Sorun olur mu? Barinma yeri verilecek mi?