EkonomiGündem

Başvuru yapana devletten 18 ay boyunca destek! Nakit 1500 lira verilecek

Devlet tarafından kirada oturan vatandaşlara kira yardımı yapılıyor. Bu destek tutarı ise 1500 liraya kadar çıkabiliyor. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabiliyor. e-Devlet’e giriş için şifresi bulunmayan vatandaşlar ise PTT şubelerine giderek kimlikleri ile şifre alabilir ve o şifre ile sisteme girdiklerinde kendi şifrelerini belirleyebileceklerdir.

1500 LİRAYA KADAR NAKİT DESTEK

Salgın sürecinde birçok vatandaş ekonomik olarak zorluk yaşıyor. Eskiyen binaların yıkılma riski olduğundan dolayı yeni binaların yapılması için vatandaşlara kira yardımı yapılıyor. 2021 yılı kapsamında kentsel dönüşüm kira yardımı 750 lira ile 1500 lira arasında veriliyor.

Kira yardımları il bazlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Evi kentsel dönüşüm kapsamına giren vatandaşlar, başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Başvurusu onaylananlara 18 ay boyunca kira yardımı yapılabiliyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kira yardımı almak için başvuru yapacak olan vatandaşlar e-Devlet’egiriş yapacak. Daha sonra arama çubuğuna ‘kira yardımı’ yazılacak ve açılan ekranda 5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması başlığı altında uygulamaya git butonuna tıklayarak başvuru işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir