EkonomiGündem

Almanya 15 bin lira maaşla personel alımı kadroları! Almanya işçi alımı başvuruları nasıl yapılacak?

Binlerce kişi tarafından Almaya iş ilanları peş peşe araştırılıyor. Vatandaşlar Almanya’da çalışmak için çeşitli araştırmalar yapıyor ve başvuruların nasıl yapılacağını sorguluyor.

Almanya Uyum Bakanı Annette Widmann-Mauz geçtiğimiz aylarda çok dikkat çekici bir açıklama yapmıştı. Bakan açıklamalarında binlerce personele ihtiyaç olduğunu belirterek AB’den Almanya’ya gelen nitelikli işçi sayısının yüzde 25 azaldığını ifade ederek 270 bin kalifiye erkek ve kadın çalışanlara ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

BAŞVURU YAPILABİLECEK POZİSYONLAR

Tüm bunların yanı sıra vatandaşlar Almanya’da çalışmak için başvuru yapılabilecek olan pozisyonları araştırıyor. Türkiye’den Almanya’ya giderek çalışmak isteyen vatandaşlar şu pozisyonlar için başvuru yapabilir:

Pazarlama Elemanları, Pazarlama Asistanları

Mimarlar, İnşaat Mühendisleri

Yazılım Geliştiricileri, Yazılım Mimarları, Programlamacılar

Elektronikçiler, Elektrikçiler, Elektrik Tesisatçıları

Sağlık Elemanları ve Hasta Bakıcıları

IT Danışmanları, IT Analistleri

Ekonomistler, İşletmeciler

Müşteri Temsilcisi, Müşteri Danışmanı, Account Manager

Fabrika İşçisi

15 BİN LİRA MAAŞ

Bilindiği gibi Almanya’da 2021 yılı asgari ücret tutarı 1584 Euro oluyor. Bu ücretin Türk Lirası karşısındaki değeri ise 15 bin lira civarında oluyor. Yukarıdaki pozisyonların birinde işe başlayacak olan bir kişi en düşük maaşı dahi alsa 1584 Euro alacak. Bu işçinin Türk Lirası olarak maaşı ise 15 bin lira civarında olacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için ayrı bir internet sitesi belirlenmedi. Vatandaşlar başvurularını veya Almanya’da çalışma isteklerini konsolosluklar üzerinden belirtebilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bu konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir