Genel

Milyonlarca kişi nefesini tuttu! 2022 asgari ücret için 4 bin lira gelişmesi

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz BNN Türk’te Haftada 1 programına katıldı ve asgari ücret hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamalarında asgari ücret başta olmak üzere Türkiye’nin gündemindeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ASGARİ ÜCRET İÇİN 4 BİN LİRA GELİŞMESİ

Öztürk Yılmaz açıklamalarının devamında asgari ücretin en az 4 bin lira olması gerektiğini belirtti. Bu konu hakkında Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın değerlendirmeleri şöyle oldu:

“Asgari ücret şuanda en az 4000 TL olmalı. İktidara gelmek isteyenlerin vaatleri arasında ilk sırada bulunan asgari ücret zammı ama yalan söylüyorlar; çünkü asgari ücreti arttırmak için üretimi arttırmak gerekir. Üretimi arttırma yönünde bir planları olmadığı için asgari ücreti de göstermelik arttırıyorlar. Asgari ücret şuanda 4000, TL olmalı ve bunun 2800 TL’sini işveren vermeli diğer kısmı ise devlet sübvanse etmeli. Yenilik Partisi dönemi ile birlikte üretim artınca asgari ücret sorunu kalmayacak”

ÜRETİMİ ARTTIRMANIN ÖNEMİ

Tüm bunların yanı sıra Öztürk Yılmaz açıklamalarının devamında Türkiye’de üretimi arttırmanın önemini dile getirdi ve şöyle dedi:

“Şu anda devlet vatandaşın refahını arttırmak istiyorsa insanları üretime yönlendirmeli. Hollanda dediğiniz ülke Konya kadar bir yer ama üretim ile tarımda söz sahibi oluyor. Türkiye’de Hollanda gibi üretimi baz alarak ekonomisini güçlendirir ama Türkiye’de sadece hamaset yapılıyor”

2 Yorum

  1. Öztürk yılmaz askeri ücretin evine ekmek giriyor ya işi olmayan arada çalışan sigortası olmayan gariban ne yapsın her gelen emekli diyor esnaf diyor eyt diyor peki gariban guraba inşallah guzel ders alırsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir