Gündem

Mu ve Delata varyantında mutasyon: Belirtiler değişti! İşte yeni korona semptomları

Koronavirüs salgınının bitmesini beklerken ortaya yeni varyantlar ve mutasyonlar çıkıyor. Delta varyantının yanı sıra Mu varyantı da paniğe neden oldu. Bu doğrultuda hastalığın belirtilerinde de değişiklikler gözlemlendi.

BELİRTİLER DEĞİŞTİ

Uzmanlar aşı olunmasına rağmen kişilerin virüsü yayma tehlikesine dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra İngiltere’den yeni bir çalışma haberi geldi ve varyantlar ve aşı olan kişilerde farklı semptomların görülmesi nedeniyle koronavirüs belirtilerinin değiştiği paylaşıldı.

YENİ BELİRTİLER

Mu ve Delta varyantlara yakalanan kişilerde görülen semptomlar da paylaşıldı. Bu semptomlar sizde de varsa bir hastaneye görünmenizde fayda olacağı veya belirtilerin durumunu gözlemlemeniz gerektiği belirtildi. Yeni belirtiler ise şöyle ifade edildi:

“Yüksek ateş, titreme, devamlı öksürük, koku kaybı veya değişikliği, tat kaybı veya değişikliği, baş ağrısı, olağandışı yorgunluk, boğaz ağrısı, bilinçte bulanıklık, deri döküntüsü, ağız veya dilde meydana gelen değişiklikler, kırmızı ve ağrılı parmaklar veya ayak parmakları, nefes darlığı, göğüs ağrıları, kas ağrıları, boğuk ses, ishal, iştahsızlık, karın ağrısı, burun akması, hapşırma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir