EkonomiGündem

Belediye 21 daireyi kiralığa çıkardı! Aylık 25 TL kirası var

Gemlik Belediyesi, üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmek için kolları sıvadı. Belediye bünyesindeki sosyal konutlarda bulunan 2+1 21 daireyi üniversite öğrencilerine tahsis edecek ve daireleri sembolik ücretle kiraya verecek.

84 ÖĞRENCİYE TAHSİS EDİLECEK

Bu konutlar ilk kez üniversiteyi kazanan öğrencilere tahsis edilecek ve kız öğrenciler öncelikli olacak. Bu çalışma ile Gemlik’te üniversite okuyacak 84 öğrenci barınma imkanına sahip olacak.

Encümenden onay alınması halinde dairelerin aylık kira bedelleri kişi başına 25 lira olacak. Ayrıca Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Sertaslan açıklamalarında Gemlik’te 2100 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“MERHEM OLABİLİR MİYİZ DİYE DÜŞÜNDÜK”

“Bu sene bir sorun var. Öğrencilerin belediyemizden barınma ile ilgili ciddi talepleri var. Kız ve erkek öğrenci yurtlarımız tamamen dolmuş durumda. Üstelik Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un bölgemizde faaliyete geçmiş olması kiralık ev konusunda da öğrencilerimizin elini kolunu bağlıyor. Biz de belediye olarak bir parça da olsa merhem olabilir miyiz diye düşündük.

ÖĞRENCİLER ARASINDA KURA ÇEKİLECEK

Toplam 21 konutu onların kullanımına vereceğiz. Önceliklerimiz var. Talebin çok olması halinde kız öğrencileri öncelikli olacak. İlk defa kayıt yaptırmış olmaları gerekecek. Bu kriterler arasına giren öğrenciler arasında kura çekeceğiz.”

Gemlik Belediyesi’nin öğrencilere yönelik barınma hizmetinden faydalanmak isteyen öğrenciler 0505 181 57 88 numaralı Öğrenci Danışma Hattı’ndan bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir