İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Devlet kurumuna büro memuru alımı için ilan yayımlandı!

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilanda sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilanda büro personeli, sağlık personeli ve sağlık teknikeri alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 4 adet sözleşmeli personel alınacaktır.”

ARANAN ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda adaylarda aranan şartlar şöyle paylaşılmıştır:

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Adayın başvurduğu pozisyon niteliğine göre ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93 puan türü esas alınacaktır.

4- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilan 21 Eylül 2021 tarihinde yayımlandı ve ilana başvuruların ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün olduğu belirtildi. Başvuru yapacak olan adaylar https://kmu.edu.tr web sayfasında duyurular bölümünden elektronik ortamda işlemlerini yapacaklardır. Başvuruda kimlik, e-Devlet Kapısından da alınabilecek mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı şekilde yüklenmesi gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN