İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Kamu kurumuna 7 bin 521 lira maaşla personel alımı yapılıyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilanda Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci dereceli kadroya atanmak üzere toplam 3 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Personel alımının sınav ile yapılacağı ifade edilerek sınavın 24 Ekim 2021 tarihinde yapılacağı bildirildi. Konu ile ilgili olarak söz konusu ilanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

İLANIN AÇIKLAMASI

“Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav 24/10/2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri; ÖSYM Başkanlığının (ais.osym.gov.tr) internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.”

BAŞVURU DETAYLARI

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 puan üzerinden tabloda yer alan puan türlerine göre asgari puana sahip olan adayların başvuru yapabileceği ifade edildi. Adayların başvurularını 4 Ekim’e kadar yapabileceği bildirildi. İlana başvuru yapacak olan adayların (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında işlemlerini yapabileceği vurgulandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

1) 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan puan türlerine göre tabloda yer alan puan türlerine göre en az birinden asgari 70 puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2020 veya 2021 yılı KPSS Lisans puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına alınacaktır).

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

4) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.