Gündem

Peş peşe korkutan uyarı geldi! Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın

Olumsuz hava koşulları hız kesmeden devam ederken peş peşe de uyarılar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son veriler paylaşılırken bir de uyarı yapıldı. Bu uyarıda vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada İç Ege’de zirai don hadisesinin 26 Eylül tarihine kadar devam edeceği ifade edilerek söz konusu açıklama kurumun resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Bu açıklamada başta üreticiler olmak üzere vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

YAPILAN PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sosyal medya paylaşımı ise şöyle oldu:

YAPILAN UYARILAR

Tüm bunların yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamaları şöyle oldu:

Yağışların; Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Muş, Ağrı ve Bitlis çevreleri ile Erzurum’un güney, Van’ın kuzey ve batısında yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, iç kesimlerde yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın, Güney Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

26.09.2021 Pazar sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da hafif zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir