İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Kamu kurumuna en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılıyor!

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilanda kadrolu işçi alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden de yayımlandı. Bu ilana başvuru tarihleri belli olurken genel hususlar da paylaşıldı.

Yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu traktör şoförü alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 28 Eylül’e kadar yapabileceklerdir.

İlanda çalışma süresi 15 Ekim ve 31 Aralık olarak belirtilmiştir. Noter kurasının ise Süleyman Demirel Üniversitesi SDÜ Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi A Salonu’nda 04.10.2021 tarihi PAZARTESİ günü saat 10:00 da noter huzurunda yapılacağı vurgulandı. Kura sonuçlarının 5 Ekim’de açıklanacağı ifade edildi.

AÇIKLAMALAR

İlanın açıklamaları ise şöyle oldu:

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının dört katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Müracaat eden adaylar içerisinden talep sayısının dört katı olacak şekilde noter kura çekimi düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

İşyerine ismi bildirilen kişilere sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara duyurulacaktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuracak kişilerin başvuru tarihi itibari ile 18 yaşından gün almış olması gerekmektedir.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

Traktör şoförü sürücü belgesi ehliyetine sahip olmak,

Çalışma süresi 15.10.2021-31.12.2021 tarihleri arasında olacaktır.

NOTER KURASI: Süleyman Demirel Üniversitesi SDÜ Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi A Salonu’nda 04.10.2021 tarihi PAZARTESİ günü saat 10:00 da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonuçları 05.10.2021 tarihinde SDÜ web sayfasında (www.sdu.edu.tr) yayımlanacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligatta bulunulmayacaktır.

Sözlü mülakat 11.10.2021 tarihinde saat 09:00 da SDÜ Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi B Salonu’nda yapılacaktır. Çalışmaya hak kazanan adayların isimleri 13.10.2021 tarihinde üniversitemiz web sayfasında (www.sdu.edu.tr) yayımlanacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligatta bulunulmayacaktır.

İletişim tel: 0 246 211 10 46

Detaylar İçin TIKLAYIN.