Gündem

Önleminizi alın! Çok kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor

Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası yurt genelinde ani bir sıcaklık düşüşüne neden olurken meteorologlardan bir başka uyarı daha geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre hafta sonu boyunca birçok ilde sağanak yağış, kuvvetli fırtına ve zirai don etkili olacak.

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olması beklenen sağanak yağış bugün (25 Eylül Cumartesi) akşam saatleri itibariyle Rize ve Artvin illerinin kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli bir şekilde etkisini gösterecek. Yüksekliğin artmasıyla birlikte Doğu Karadeniz illerinde yağışların yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış, karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar beklenen illerde vatandaşları olası heyelan, yıldırım, kuvvetli rüzgarın etkisiyle oluşabilecek olumsuzluklar gibi konularda da ayrıca uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA

Bugün sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz illerinde rüzgarın kuvvetli eseceği ve bu sebeple gündelik hayatta bazı olumsuzluklar meydana gelebileceği konusunda da vatandaşlar önlem almaları için uyarıldı.

ZİRAİ DON UYARISI

26 Eylül Pazar günü sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da ise  zirai don olayı olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle üreticiler başta olmak üzere tüm vatandaşlar için uyarı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir