EkonomiGündem

Belediye başvuru yapana aylık 600 lira geçim desteği veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda İzmir’deki üniversitelere kayıt yaptıranların barınma başvurusu yapabileceği belirtilerek anlaşmalı yurtlarda kalacak olanlara aylık 600 lira ödeme yapılacağı ifade edildi. Söz konusu duyuru İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlandı.

KAMPANYANIN İLK İŞARETİ VERİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yurtların kapasitelerinin yetersizliği ve yükselen kira ücretleri nedeniyle barınma sorunuyla karşı karşıya kalan üniversite öğrencilerine yönelik çalışma başlatıldı ve Başkan Tunç Soyer parklarda konaklamak zorunda kalan öğrencilerin durumlarını yakından takip ettiklerini belirterek, kampanyanın ilk işaretini vermişti.

BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI

Hazırlıklar kısa sürede tamamlandı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birimleri https://www.izmir.bel.tr/tr/Dayanisma adresinden talepte bulunan öğrenciler ve destek vermek isteyenlerin başvurularını almaya başladı.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Değerli üniversiteli arkadaşımız,

İzmir İl sınırları içerisinde yer alan Devlet üniversitesine veya %100 burslu Vakıf Üniversitesine kayıt yaptırdıysan, ailen İzmir İl dışı ya da merkez ilçelerin haricinde ( Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Foça, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla) birinde ikamet ediyorsa, yurt başvurularında yedekte kaldıysan, anlaşmalı yurtlardan (aylık 600 TL) yararlanabileceğin gibi, barınma problemi yaşayan gençlerimize evlerinde oda ya da barınma için maddi destek vererek katkıda bulunmak isteyen İzmir’li hemşehrilerimizin oluşturduğu dayanışma havuzundan yararlanmak için başvuruda bulunabilirsin.

Başvurularınız gerekli incelemelerden sonra olumlu bulunduğunda tarafınıza bilgi verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir